Facebook Pixel

PL | EN

PL   |   EN

Gdzie sprawdzić biuro nieruchomości?

Współpraca z biurem nieruchomości powinna być poprzedzona odpowiednią weryfikacją świadczonych przez nie usług. Minimalizuje to ryzyko bycia niezadowolonym z jej przebiegu. Gdzie sprawdzić biuro nieruchomości? Na co zwrócić uwagę? Po czym poznać dobrego pośrednika? Niniejszy tekst zawiera odpowiedzi na te i inne pytania.

W jaki sposób sprawdzić biuro nieruchomości?

Nieruchomości sprzedajemy z reguły raz w swoim życiu. Kupujemy zazwyczaj na lata, a często nawet na całe życie. W związku z tym mało kto potrafi samodzielnie znaleźć idealne mieszkanie lub w odpowiedni sposób przystosować własne, by uzyskać za nie jak najwyższą cenę. Brak doświadczenie w tym zakresie sprawia, że obecnie coraz więcej ludzi zleca takie sprawy do profesjonalnego biura nieruchomości. Skąd uzyskać informacje dotyczące jakości usług świadczonych przez pośrednika nieruchomości?

Na początek warto porozmawiać na ten temat ze znajomymi, którzy już korzystali z tego typu pomocy. Ich opinie powinny być bardziej rzetelne niż te znalezione w Internecie. Oczywiście tych internetowych, zamieszczanych na Facebooku, czy lokalnych portalach informacyjnych (np. www.trojmiasto.pl) również nie można lekceważyć. Dzięki opiniom osób, które już korzystały z usług danej firmy można dowiedzieć się jak współpraca przebiega w praktyce oraz czy obraz ten jest zgodny z tym, co dane biuro zawarło w swojej ofercie.

Po czym poznać dobre biuro nieruchomości?

Sprawdzenie opinii wśród znajomych i w Internecie powinno być dopiero pierwszym krokiem w poszukiwaniu dobrego biura nieruchomości. Następnie zaleca się osobiste zweryfikowanie tych informacji. Warto wejść na stronę internetową biura (np.) oraz profile na portalach społecznościowych i ocenić ich jakość. Ładne i fachowe zdjęcia nieruchomości to podstawa. Przeglądając je można ocenić, czy dane biuro potrafi wyeksponować zalety nieruchomości oraz opisać je w sposób zachęcający do kupna. Na tym etapie widać zaangażowanie biura oraz technologie z jakich ono korzysta. Atrakcyjne może być wykorzystanie zdjęć z drona, czy umożliwienie wirtualnego spaceru po mieszkaniu. Jeżeli lokal prezentuje się tak jak w katalogach, można przypuszczać, że pośrednik oferuje usługę home staging, czyli przygotowanie mieszkania do sprzedaży i sesji fotograficznej.

Ostatnią czynnością sprawdzającą jest podjęcie bezpośredniego kontaktu z pośrednikiem. W tym celu można wybrać się na oględziny innego lokalu, by przekonać się jak traktowani są klienci oraz czy odpowiada nam forma prezentacji nieruchomości. Taka wizyta wymaga poświęcenia własnego czasu, ale najlepiej pozwala ocenić, jak pracuje dane biuro nieruchomości oraz co zaoferuje potencjalnym kupcom Twojego mieszkania, domu lub działki.

Po pierwsze zaspokojenie potrzeb klienta

Po dokładnym sprawdzeniu biura nieruchomości należy umówić się na spotkanie z jego przedstawicielem, by dowiedzieć się, co może zaoferować Tobie jako sprzedającemu. Podczas takiej rozmowy można szybko ocenić, czy pośrednikowi zależy tylko na prowizji i szybkim podpisaniu umowy, czy będzie dążył do poznania i zaspokojenia Twoich potrzeb. W Home Asset nigdy nie podpisujemy umowy na pierwszym spotkaniu z klientem, ponieważ jest ono poświęcone poznaniu nieruchomości oraz rozmowie o oczekiwaniach wobec współpracy. Musimy wiedzieć wszystko o danym mieszkaniu, domu lub działce, by móc je profesjonalnie zaprezentować i dobrze sprzedać.

Owocna współpraca z biurem nieruchomości jest możliwa dzięki wcześniejszej weryfikacji świadczonych przez nie usług. Warto poświęcić na nią czas, ponieważ może wpłynąć na proces sprzedaży Twojej nieruchomości.

biuro obrotu nieruchomościami
HOME ASSET SP. Z O.O.

Hossa Garnizon, Budynek Gamma, II piętro
Ul. Cypriana Kamila Norwida 4 lokal 201
80-280 Gdańsk
polityka prywatniści ©2020 HomeAsset all rights reserved
powered by getknow
Ocena Google
4.9
Na podstawie 82 recenzji
×
Ocena Facebook
5.0
Na podstawie 22 recenzji
×
js_loader